OSP Kobiór

2016

 

ĆWICZENIA Z RATOWNICTWA TECHNICZNEGO

17.09.2016

W dniu 17.09.2016r. strażacy z naszej jednostki, dzięki uprzejmości P.P.T.H.U Dromader z Brzeźc mieli okazje przeprowadzić ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz zapoznać się z możliwościami i  praktycznym wykorzystywaniem posiadanych przez OSP Kobiór zestawów  Lukas i Holmatro. Podczas ćwiczeń zostały utrwalone podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas posługiwania się narzędziami a następnie przystąpiono do ćwiczeń praktycznych. Dzięki tym ćwiczeniom druhowie z naszej jednostki nabrali doświadczenia jak postępować w realnych zdarzeniach  i wypadkach wymagających użycia sprzętu hydraulicznego.

 

WIZYTA W PRZEDSZKOLU

24.05.2016

W dniu 24.05.2016r. strażacy z naszej jednostki, jak co roku z okazji naszego święta, odwiedzili Gminne Przedszkole w Kobiórze. Wizyta wzbudziła duże zainteresowanie wśród najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości. Strażacy opowiedzieli przedszkolakom o pracy strażaka jak również przekazali informacje jak należy reagować w sytuacji zagrożenia. zdjęcia

 

DZIEŃ STRAŻAKA

05.05.2016

W dniu 01.05.2016r. obchodziliśmy w naszej jednostce Dzień Strażaka. Jak co roku świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kobiórskim kościele, a następnie spotkaliśmy się wraz z naszymi rodzinami i zaproszonymi gośćmi na wspólnym poczęstunku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział we Mszy Świętej w naszej intencji oraz za dotychczasowe wsparcie. Jednocześnie informujemy że 7-ego maja o godzinie 15:00 na pszczyńskim rynku będą miały miejsce Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, na które w imieniu wszystkich strażaków serdecznie zapraszamy. 

 

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE

01.03.2016

W dniu 27.02.2016r. odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP Kobiór. Zgodnie z porządkiem obrad na zebraniu zostało przedstawione sprawozdanie z działalności organizacyjnej i finansowej OSP, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oraz uchwalono plan działanie na rok 2016. Ważną częścią zebrania były wybory Zarządu na kolejną kadencję. W wyniku głosowania skład Zarządu nie uległ zmianie i nadal prezentuje się nastepująco: Zarząd

 

OSP KOBIÓR BEZ 1% Z PODATKU

17.01.2016

W związku ze zmianą zasad i przepisów dotyczących przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, OSP Kobiór straciła możliwość pozyskiwania w ten sposób środków pieniężnych na swoją działalność. W imieniu Zarządu oraz strażaków naszej jednostki, pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy do tej pory przekazywali nam 1% podatku i nakłaniamy do dalszego wspierania w ten sposób innych organizacji, a zwłaszcza tych działających na terenie naszej gminy.

 

OSP KOBIÓR NA KOBIÓRSKIM FINALE WOŚP

10.01.2016

Dnia 10.01.2016r. w kobiórskim Domu Kultury odbył się już kolejny w naszej gminie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem finału jak co roku było stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna. Na orkiestrze nie zabrakło również naszej jednostki. Cała relacja z imprezy oraz galeria zdjęc do zobaczenia na stronie stowarzyszenia KIK.

 

PODSUMOWANIE 2015 ROKU

01.01.2016

W 2015 roku nasza jednostka uczetniczyła w 51 akcjach ratowniczo-gaśniczych - 16 interwencji związanych było z pożarami, 34 zakwalifikowano jako miejscowe zagrożenia ( usuwanie powalonych drzew, wypadki i kolize drogowe, plamy oleju na jezdni ), jedna interwencja okazała się fałszywym alarmem. W interwencjach łącznie uczestniczyło 322 strażaków OSP Kobiór.