OSP Kobiór

 

2021

 

OSP KOBIÓR W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

22.12.2021

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę strażacy z OSP Kobiór postanowili wspomóc św. Mikołaja. Za zebrane pośród wszystkich naszych strażaków pieniądze zakupiliśmy niezbędne artykuły spożywcze, odzież oraz świąteczne prezenty dla potrzebującej rodziny z terenu Kobióra. Z wielką przyjemnością prezenty zostały przekazane przez strażaków rodzinie.

Życzymy wszystkim mieszkańcom naszej Gminy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 

 

DZIEN STRAŻAKA

04.05.2021

Serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone życzenia z okazji Dnia Strażaka.
Bóg zapłać!

 

WIELKANOC

03.04.2021

Niech w tym szczególnym czasie Zmartwychwstania Pańskiego wszystkie serca wypełni pokój, radość i nadzieja.
Zdrowych, Bezpiecznych, Pogodnych, Spokojnych Świąt Wielkiejnocy życzą druhowie OSP Kobiór.

  1% Z PODATKU

16.02.2021

Jak w ubiegłych latach OSP Kobiór nie pozyskuje środków z 1% podatku PIT. Zachęcamy jednak wszystkich do wspierania organizacji pożytku publicznego poprzez przekazanie 1% podatku, a zwłaszcza organizacji działających na terenie naszej gminy (np. na rzecz Przedszkola lub Szkoły Podstawowej w Kobiórze).
Jak również zachęcamy wszystkich mieszkańców Kobióra, niezależnie od stanu zameldowania do deklarowania w zeznaniach PIT miejsca zamieszkania jako KOBIÓR. Pamiętajmy, że prawie 38% naszego podatku trafia do Gminy właściwej dla zadeklarowanego w formularzu PIT miejsca zamieszkania. Dzięki temu Gmina otrzymuje fundusze na realizację inwestycji jak również bieżące funkcjonowanie.
Urząd Gminy Kobiór prowadzi nt. temat kampanie informacyjną:
"Jestem lokalnym patriotą, płacę podatki tam, gdzie mieszkam"

 

 ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

10.02.2021

W piątek 12 lutego 2021r na terenie powiatu pszczyńskiego, rusza kolejna odsłona akcji „ Świeć Przykładem”. Jej głównym celem  jest propagowanie noszenia elementów odblaskowych. Policjanci po raz kolejny będą uświadamiać głównie pieszych i rowerzystów,  jak ważne jest ich noszenie. Jeden mały element może znacząco poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze a niejednokrotnie uratować nam życie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie: 15:00 – 15:25 Kobiór okolice skrzyżowania ulic Kobiórskiej i Centralnej -  parking w rejonie ronda.

źródło: KPP Pszczyna

 

POŻARY SADZY W KOMINIE

26.01.2021

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, apeluje o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych! Niewłaściwie eksploatowane piece, przewody kominowe spalinowe i dymowe,mogą doprowadzić do powstania pożaru lub silnie trującego tlenku węgla, stanowiącego zagrożenie dla wszystkich mieszkańców!

Zagrożenia te niestety są ogromne, tj. m.in.:

- możliwość zatrucia się gazami pożarowymi - w tym tlenkiem węgla, przedostającymi się do pomieszczeń mieszkalnych, w wyniku uszkodzonego przewodu kominowego,

- ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru na elementy konstrukcyjne dachu oraz inne materiały palne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie przewodów kominowych,

- znaczne zniszczenia przewodów kominowych, prowadzące w konsekwencji do zakazu ich użytkowania lub nawet konieczności rozbiórki, ze względu na powstałe uszkodzenia,

- zapalenie się sąsiednich obiektów, części palnych pokrycia dachowego, drzew i krzewów itp., w wyniku wydostającego się ognia oraz iskier z przewodu kominowego.

źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-pszczyna/pozary-sadzy-w-kominie

 

 

2020

WESOŁYCH ŚWIĄT

24.12.2020

Spokojnych, Zdrowych i Bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nadchodzącym Roku życzą strażacy OSP Kobiór.

 

ZMARŁ DH ERYK KŁOS WIELOLETNI PREZES OSP KOBIÓR

30.10.2020

Dotarła do nas smutna informacja o śmierci członka naszej jednostki, wieloletniego prezesa OSP Kobiór oraz wiceprezesa Odziału Powiatowego ZOSP RP w Pszczynie
 
 - druha Eryka Kłos.
Panu Erykowi pragniemy wyrazić podziękowanie za lata poświęceń i wyrzeczeń na rzecz ratowania i niesienia pomocy potrzebującym, a rodzinie i bliskim pogrążonym w żałobie składamy najszczersze kondolencje.

Msza żałobna zostanie odprawiona w dniu 4.11.2020 o godzinie 10:00 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Kobiórze. 

Pogrzeb - Sakramenty i sakramentalia - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w  Żukowie

 OSTRZEŻENIE

28.10.2020

Ostrzegamy o możliwości napotkania żubrów które uciekły z pokazowej zagrody w Jankowicach k/Pszczyny. Żubry znajdują się na terenie Nadleśnictwa Kobiór. Ostatni raz widziane były na terenie leśnym w rejonie Cielmic. Prosimy o ostrożność! W przypadku napotkania zwierząt prosimy poinformować Nadleśnictwo Kobiór nr tel. 32 2188181 lub zgłosić zdarzenie nr alarmowy 112. 

Wbrew wcześniejszym informacjom, potwierdziła się uczeczka 3 a nie 4 osobników. 

 29.10.2020  - Żubry zlokalizowane i są pod nadzorem pracowników Nadleśnictwa Kobior.

 

 POD BIAŁO-CZERWONĄ

25.09.2020

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Zachęcamy mieszkańców Kobióra do oddania głosu. 

https://bialoczerwona.www.gov.pl/

 DZIEŃ STRAŻAKA

10.05.2020

10.05.2020 o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Kobiórze, została odprawiona msza święta w intencji strażaków OSP Kobiór z okazji dnia strażaka po której poświęcony został nasz nowy samochód bojowy.

 

OSP KOBIÓR W KSRG

29.04.2020

Z dniem 1 maja 2020 r. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego kolejne jednostki. OSP Kobiór jest jedną z nowych jednostek włączonych do KSRG. 

COVID-19 MASKI DLA OSP

24.04.2020

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od dnia 16 kwietnia w całej Polsce, w związku ze stanem epidemii obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. 
Dziękujemy lokalnej firmie krawieckiej pani Ewy Widomskiej ( kontakt z firmą - pokrowce.slubne@o2.pl tel. 690 159 127 ) za przekazanie naszej OSP 100 szt. masek materiałowych.
Dziękujemy również Gminnemu Przedszkolu w Kobiórze za przekazanie nam 20 szt. masek materiałowych. 

Otrzymane maski przyczynią się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. 

 Linki do przydatnych informacji o COVID-19

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?: gov.pl/web/koronawirus
Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla seniorów: bit.ly/zaleceniaGIS
Alert RCB – ostrzeżenie o koronowirusie: https://rcb.gov.pl/alert-rcb-ostrzezenie-o-koronawirusie/
Ministerstwo Zdrowia: Koronawirus – co musisz wiedzieć?: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
 

1% Z PODATKU

15.02.2020

Jak w ubiegłych latach OSP Kobiór nie pozyskuje środków z 1% podatku PIT. Zachęcamy jednak wszystkich do wspierania organizacji pożytku publicznego poprzez przekazanie 1% podatku, a zwłaszcza organizacji działających na terenie naszej gminy (np. na rzecz Przedszkola lub Szkoły Podstawowej w Kobiórze).
Jak również zachęcamy wszystkich mieszkańców Kobióra, niezależnie od stanu zameldowania do deklarowania w zeznaniach PIT miejsca zamieszkania jako KOBIÓR. Pamiętajmy, że prawie 38% naszego podatku trafia do Gminy właściwej dla zadeklarowanego w formularzu PIT miejsca zamieszkania. Dzięki temu Gmina otrzymuje fundusze na realizację inwestycji jak również bieżące funkcjonowanie.
Urząd Gminy Kobiór prowadzi nt. temat kampanie informacyjną:
"Jestem lokalnym patriotą, płacę podatki tam, gdzie mieszkam"

 

 

ZMARŁ DH JÓZEF JAROMIN

24.01.2020

Dotarła do nas smutna informacja o śmierci członka naszej jednostki - druha Józefa Jaromin. Panu Józefowi pragniemy podziękować za lata poświęceń i wyrzeczeń na rzecz ratowania i niesienia pomocy potrzebującym, a rodzinie i bliskim pogrążonym w żałobie składamy najszczersze kondolencje.